Usred Svjetskog prvenstva u Sjevernoj Americi Manchester City je odlučio srušiti britanski transfer rekord.
Građani su već neko vrijeme u pregovorima s Nottingham Forestom oko dovođenja engleskog reprezentativca Elliota Andersona, a nakon nekoliko odbijenih ponuda, dvostruki europski prvak je napokon prihvatio ponudu Manchester Cityja.
Nisu pristali na malu cifru jer je u četvrtak David Ornstein objavio da je poslana ponuda veća od 164 milijuna dolara (125 milijuna funti). Ubrzo zatim je Fabrizio Romano objavio svoj karakteristični “Here we go”, a potom je i engleski novinar Ornstein rekao je da dogovor postignut.
Tako je Manchester City srušio britanski rekord koji je postavljen lani kada je Alexander Isak prešao u Liverpool za oko 170 milijuna dolara. Ornstein je naglasio da će ovaj transfer srušiti rekord, a cifra će biti poznata u sljedećim danima. Romano je u svojoj novoj objavi rekao kako će transfer uz bonuse doći do 130 milijuna funti (171 milijuna dolara).
Anderson se inače nalazi s reprezentacijom Engleske na Svjetskom prvenstvu te je igrao u pobjedi protiv Hrvatske i remiju protiv Gane. U Nottingham je stigao iz Newcastlea prije samo dvije godine za “samo” 41 milijuna eura te će Forest na njegovom transferu zabilježiti veliki profit.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC



Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!