Pao je ‘Here we go’: City za više od 170 milijuna dolara dovodi engleskog reprezentativca i ruši rekord

Nogomet 25. lip 202623:02 > 23:05 0 komentara
Guliver Image

Usred Svjetskog prvenstva u Sjevernoj Americi Manchester City je odlučio srušiti britanski transfer rekord.

Građani su već neko vrijeme u pregovorima s Nottingham Forestom oko dovođenja engleskog reprezentativca Elliota Andersona, a nakon nekoliko odbijenih ponuda, dvostruki europski prvak je napokon prihvatio ponudu Manchester Cityja.

Nisu pristali na malu cifru jer je u četvrtak David Ornstein objavio da je poslana ponuda veća od 164 milijuna dolara (125 milijuna funti). Ubrzo zatim je Fabrizio Romano objavio svoj karakteristični “Here we go”, a potom je i engleski novinar Ornstein rekao je da dogovor postignut.

Tako je Manchester City srušio britanski rekord koji je postavljen lani kada je Alexander Isak prešao u Liverpool za oko 170 milijuna dolara. Ornstein je naglasio da će ovaj transfer srušiti rekord, a cifra će biti poznata u sljedećim danima. Romano je u svojoj novoj objavi rekao kako će transfer uz bonuse doći do 130 milijuna funti (171 milijuna dolara).

Anderson se inače nalazi s reprezentacijom Engleske na Svjetskom prvenstvu te je igrao u pobjedi protiv Hrvatske i remiju protiv Gane. U Nottingham je stigao iz Newcastlea prije samo dvije godine za “samo” 41 milijuna eura te će Forest na njegovom transferu zabilježiti veliki profit.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!